Reklama

Aquapark w Mińsku Mazowieckim

Zdrowy styl życia

Mińsk Mazowiecki to miasto, w którym drzemie historia, a jednocześnie panuje nowoczesność. Prawa miejskie otrzymał 29 maja 1421 roku przywilejem lokacyjnym nadanym przez księcia mazowieckiego Janusza I Starszego. Ostatnie lata to rozkwit inwestycji w infrastrukturę sportową.

Miasto stanowi lokalne centrum administracyjne, gospodarcze i kulturalne dla 13 gmin. Jest stolicą powiatu mińskiego. W ciągu ostatnich kilku lat stało się atrakcyjnym miejscem do życia, rozwoju zawodowego i kulturalnego dla ponad 38 tys. mieszkańców, a także ważnym i interesującym ośrodkiem dla turystów, inwestorów i przedsiębiorców, nie tracąc przy tym uroku małej miejscowości. Z pewnością decydują o tym liczne walory: atrakcyjne położenie przy głównych, krajowych i międzynarodowych szlakach komunikacyjnych (droga międzynarodowa E-30 Moskwa – Berlin, droga krajowa nr 2 Świecko – Terespol, węzły kolejowe północ południe i wschód-zachód), bliska odległość od stolicy (39 km na wschód od Warszawy), rozwinięta infrastruktura komunalna, gospodarcza, wygodny transport, dobrej jakości baza hotelowa i gastronomiczna, bogata oferta imprez kulturalnych, różnorodność zabytków, a także miejsc ciekawych pod względem turystyki i rekreacji. W okolicy miasta znajduje się również wiele rezerwatów i parków przyrody.

 

Aquapark
Ośrodek rekreacyjno-sportowy (aquapark z zapleczem i sztucznym lodowiskiem) został oddany do użytku 20 stycznia 2010 roku. Obiekt jest jednym z niewielu w kraju, który pod jednym dachem łączy ciepło z zimnem, czyli aquapark i lodowisko. W okresie jesienno-zimowym można, wypoczywając w wannie jacuzzi, podziwiać jeżdżących na lodowej tafli łyżwiarzy. Administratorem aquaparku z lodowiskiem jest MOSiR, który swoją działalność prowadzi w formie jednostki budżetowej. Od początku 2010 roku obiekt przy ul. Wyszyńskiego 56 stał się również oficjalną siedzibą MOSiR-u. Obiekt pełni funkcję sportowo-rekreacyjną. Basen z atrakcjami wodnymi jest dostępny przez cały rok, sztuczne lodowisko w sezonie jesienno-zimowym, a boiska wielofunkcyjne w sezonie wiosenno-letnim. Ostateczna wartość obiektu wyniosła 28 205 356,03 zł.WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 14

 


TEKST: ROBERT SMUGA
FOTO: ARCHIWUM AUTORA