Reklama

Chcesz odpocząć na Warmii? Termy Warmińskie czekają!

Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim to pierwszy w Polsce północnej obiekt, w którym wykorzystano naturalne złoża wód termalnych. Warto odwiedzić ten nowoczesny obiekt i przekonać się, jakie atrakcje kryje w sobie ten szklany kompleks.

Szukając na mapie Polski miejsca na weekendowy wypad czy kilkudniowe wakacje, warto zainteresować się Termami Warmińskimi w Lidzbarku Warmińskim. Tym bardziej że wykorzystuje się w nich naturalne zasoby miejscowej natury, czyli wodę ze źródeł geotermalnych. Łatwy dojazd zapewnia umiejscowienie kompleksu przy trasie nr 51, bez potrzeby wjeżdżania do miasta.

Kompleks Term Warmińskich jest nowoczesnym obiektem, spełniającym wysokie europejskie standardy. Dotyczy to zarówno samego budynku i jego wyposażenia, jak i obsługi. W obiekcie wydzielono specjalne strefy, dzięki czemu każdy, kto tu wejdzie, bez problemu znajdzie to, czego szuka: baseny, sauny, gabinety SPA. Dobrze oznaczone ścieżki pozwolą komfortowo dotrzeć do szukanego miejsca. Jeśli mimo wszystko zgubimy się, możemy liczyć na miłych i profesjonalnych pracowników.

Relaks, sport, wypoczynek

Możliwość popływania czy spędzenia czasu na zabawie w wodzie zapewni basen wielozadaniowy. Tutaj też można rozluźnić mięśnie pod wodospadem lub zażywając biczy wodnych czy hydromasażu. Sportowcy z krwi i kości mogą zmagać się na sześciu 25-metrowych torach basenu głównego. Jest też coś dla dzieci – do atrakcji na pewno należą kanał dla statków, armatki wodne czy wyimaginowana wyprawa morska na replice statku. Dla nieco starszych przygotowano szybką zjeżdżalnię. Szybkim, ale bezpiecznym ślizgom towarzyszą zaskakujące efekty świetlne i akustyczne.

Z myślą o miłośnikach aktywnego spędzania czasu z przyjaciółmi i w dodatku z elementem rywalizacji przygotowano kręgielnię. Cztery pełnowymiarowe, nowoczesne tory pozwolą rozegrać naprawdę fascynujące zawody. Po zmaganiach sportowych siły można zregenerować w restauracji, barze lub przejść do strefy wellness i SPA.

Termy dla zdrowia i urody

Najlepiej wykorzystanym czasem jest ten poświęcony wyłącznie sobie. Można to zrobić właśnie w termach, w świetnie wyposażonej strefie wellness i SPA. Ogromnym atutem tutejszych zabiegów jest wykorzystywanie w nich wyłącznie naturalnych składników – właśnie wody termalnej czy leczniczego błota, żurawiny, ziół, a nawet przypraw korzennych. Tutaj nie tylko można zadbać o zdrowie, lecz także bardzo je wzmocnić, korzystając np. z basenu witalnego. Basen możemy opuścić przez specjalną śluzę, momentalnie wypływając na świeże powietrze, czyli wpływając do basenu usytuowanego na zewnątrz obiektu. Zmęczenie zniwelujemy na podwodnych leżakach, pod wodospadem lub poddając się masującym strumieniom natryskowym.

Akumulatory naładujemy także w terapeutycznym basenie solankowym, źródlanym czy hipertermicznym. Kilkadziesiąt minut spędzonych w jednym z nich z pewnością poprawi nasze samopoczucie.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 28

 

TEKST | Spółka Termy Warmińskie

FOTO | Michał Misztal