Reklama

Kärcher do utrzymania czystości na basenach, w saunach i SPA

Odpowiedzialne zarządzanie kwestiami higieny jest standardem w obiektach basenowych, saunach oraz SPA. Pozwala ono zapewnić sukces w branży, gdyż jest gwarancją zadowolenia gości i właściwych warunków pracy zatrudnionych. Kierownictwo świadome kosztów zaniechań w tej dziedzinie inwestuje w odpowiednią technologię i urządzenia czyszczące, które zapewniają czystość i higienę na odpowiednim poziomie oraz oszczędności

 

W swoim portfolio produktowym firma Kärcher posiada urządzenia oraz instalacje, które pozwolą utrzymać czystość na wysokim poziomie w tego typu obiektach. Przykładem efektywnego zastosowania urządzeń i instalacji Kärcher jest park wodny w Rudzie Śląskiej oraz Terma Bania w Białce Tatrzańskiej.

Centralna instalacja wysokociśnieniowa

Cała technologia opiera się na instalacji, w której dostępna jest woda o stałych parametrach ciśnienia, wydatku i temperatury we wszystkich punktach przyłączeniowych w obiekcie. Centralne urządzenie ciśnieniowe nie wymaga takich czynności, jak każdorazowe podłączanie, przeciąganie węży, napełnianie zbiorników środkami czyszczącymi i paliwem. Pominięcie tych czynności niesie ze sobą duże oszczędności czasowe i finansowe. Również przemieszczanie urządzenia do różnych miejsc zastosowania nie jest już konieczne dzięki zainstalowaniu kilku punktów poboru mediów w często odwiedzanych miejscach.

Funkcje urządzenia są dostępne dla użytkownika poprzez panel obsługowy w każdym punkcie przyłączeniowym, co wyklucza niefachową obsługę i nieprawidłowe ustawienia. Wyłącznik czasowy i układ zabezpieczający przed wyciekiem chronią urządzenie i użytkownika przed ewentualnymi zagrożeniami. Układ automatycznego zabezpieczenia rur przed pęknięciem zapobiega szkodom spowodowanym działaniem wody. Wysokociśnieniowe przewody rurowe mogą zaopatrywać kilka punktów poboru poprzez agregat wysokociśnieniowy.

Instalacja wysokociśnieniowa składa się z:

  • centralnego urządzenia ciśnieniowego – jego zadaniem jest zabezpieczenie ciśnienia w sieci na poziomie 80 barów, a wydatek wody na poziomie 1000 litrów w każdym punkcie przyłączeniowym. Parametry te są spełnione przy jednoczesnej pracy w wielu punktach instalacji. Całość układu jest przystosowana do pracy ciągłej. Poziom głośności nie przekracza 73 dB (A). Agregat jest przystosowany do pracy z wodą zasilającą o temp +85 C;
  • przewodów rurowych rozprowadzających wodę po obiekcie – zadaniem instalacji wykonanej z rur ze stali szlachetnej jest doprowadzenie wody o wymaganych parametrach do wszystkich punktów przyłączeniowych w obiekcie. Instalacja wyposażona jest w zawory wysokociśnieniowe pozwalające na zdalne uruchamianie punktów czyszczenia;
  • punktów odbioru – instalacja posiada miejsca, w których można podłączyć wyposażenie pozwalające na czyszczenie powierzchni twardych (podłóg, ścian). Każdy punkt przyłączeniowy zabezpieczony jest skrzynką, niepozwalającą na otwarcie przez nieupoważnione osoby. Skrzynki wykonane są ze stali nierdzewnej i oznakowane za pomocą napisu zawierającego ostrzeżenie o zakazie obsługi przez nieupoważniony personel. Podłączanie węża odbywa się przy pomocy szybkozłącza. W skrzynce znajduje się włącznik pozwalający na szybkie uruchamianie oraz wyłączanie podłączanych końcówek roboczych;
  • wyposażenia punktów poboru – węży ciśnieniowych, pistoletów, lanc, dysz i końcówek pozwalających na wygodne i dokładne czyszczenie podłóg.

Wśród wyposażenia znaleźć można urządzenie do czyszczenia powierzchni płaskich FR lub FRV (z odsysaniem wody). Urządzenia te doskonale czyszczą poziome i pionowe wodoodporne powierzchnie płaskie, nie rozpryskując przy tym wody. FR (FRV) znacznie zwiększa wydajność powierzchniową urządzeń wysokociśnieniowych i wzmacnia efekt czyszczenia.

Idealnym rozwiązaniem jest również zastosowanie zestawu do pianowania, który rozprowadza pianę, a ta następnie czyści i dezynfekuje powierzchnie poziome i pionowe. Piana dezynfekująca doskonale przylega do czyszczonej powierzchni, utrzymując się na niej przez długi czas, dzięki czemu skutecznie rozpuszcza nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Podwójna lanca spryskująca z dyszą pianową i przełącznikiem na strumień wysokociśnieniowy do płukania jest bardzo prosta w użyciu.

Inne urządzenia czyszczące

Oprócz instalacji wysokociśnieniowej obiekt można wyposażyć również w inne urządzenia czyszczące, np. szorowarkę B 60. Energooszczędne i przyjazne dla środowiska czyszczenie gwarantuje tryb eco!efficiency, w którym praca odbywa się ze zredukowaną mocą turbiny i niską prędkością obrotową szczotek. B 60 C-W dzięki niewielkim rozmiarom jest w stanie czyścić w narożnikach i wąskich miejscach. Po pracy zbiornik brudnej wody można komfortowo wyczyścić dzięki systemowi oczyszczania wbudowanemu w pokrywie. Szorowarkę można różnorodnie konfigurować – system wymiennych głowic pozwala na wybór pomiędzy szczotkami walcowymi a szczotką tarczową oraz różnymi szerokościami roboczymi. W zależności od preferencji klienta dostępne są urządzenia zasilane sieciowo, jak i bateryjnie, z trakcją jezdną lub bez.

Doskonałym uzupełnieniem jest urządzenie AP 100/50 M do czyszczenia pomieszczeń sanitarnych w hotelach czy obiektach SPA. Urządzenie to stanowi połączenie urządzenia wysokociśnieniowego z odkurzaczem. Pozwala na usunięcie wody pozostającej na powierzchni po czyszczeniu ciśnieniowym, a tym samym na stosowanie urządzenia na posadzkach bez odpływu. Polecane jest do czyszczenia łazienek i umywalni, które powinny być dostępne od razu po przeprowadzeniu czyszczenia. Zbiornik wody o pojemności 100 l gwarantuje możliwość pracy przez 40 min w miejscach pozbawionych dostępu do sieci wodociągowej. Dzięki wyjątkowo elastycznym i długi wężom (ssący o dł. 10 m, ciśnieniowy o dł. 15 m) AP 100/50 M pozwala na wygodne i dokładne czyszczenie małych pomieszczeń. Urządzenie pracuje z ciśnieniem rzędu 50 barów, co pozwala na skuteczne usuwanie zabrudzeń ze wszystkich wodoodpornych podłóg twardych. Środki czyszczące i dezynfekujące nanoszone są pod niskim ciśnieniem (15 barów).

Kärcher Sp. z o.o.
ul. Stawowa 140, 31-346 Kraków
Biuro obsługi klienta:
tel.: +48 12 63 97 105 lub 801 811 234
Faks: +48 12 63 97 123
karcher@karcher.pl
www.karcher.pl

TEKST I FOTO | Firma Kärcher