Kryta pływalnia w Gliwicach

Olimpijczyk wystartował

W Gliwicach otwarto krytą pływalnię o wymiarach olimpijskich. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Będzie bazą szkolnego, akademickiego oraz mistrzowskiego szkolenia sportowego, a także miejscem zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Najbliższe zaplanowano już na maj. Na co dzień z pływalni korzystają gliwiczanie i mieszkańcy regionu. Kiedy przed laty w wielu śląskich miastach planowano budowę modnych aquaparków, w Gliwicach pojawił się pomysł wzniesienia obiektu typowo sportowego.

 

Lokalizacja
Budynek krytej pływalni Olimpijczyk jest zlokalizowany na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego otwartych basenów Kąpieliska Leśnego w Gliwicach, w otoczeniu pięknego leśnego parku. Działka położona jest w Gliwicach przy ul. Toszeckiej i Oriona w kierunku północnym od centrum miasta. Cała działka jest ogrodzona i obejmuje powierzchnię 33,0966 ha. Od strony północnej, wschodniej i zachodniej kompleks otacza zieleń Lasu Łabędzkiego, a od południa tereny mieszkaniowe osiedla Kopernik. Od strony północno-wschodniej teren Kąpieliska graniczy z działką Hotelu Leśnego.WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 4/2010

 


TEKST: GRZEGORZ SOWIŃSKI/DIG SOWIŃSCY ARCHITEKCI SP.J.
BOGUSŁAWA MASTERNAK/URZĄD MIASTA GLIWICE
FOTO: WOJCIECH BARAN, ANTONI WITWICKI,
ARCHIWUM UM GLIWICE, DIG SOWIŃSCY ARCHITEKCI SP.J.