Lega

Atrakcje Olecka9 listopada 2012 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski wziął udział w oficjalnym otwarciu Legi – hali widowiskowo-sportowej z pływalnią w Olecku. Ta inwestycja wieńczy proces budowy zespołu sportowo-rekreacyjnego, jednego z najnowocześniejszych w północno-wschodniej Polsce.
Niespełna 500 m od centrum miasta, na terenie Parku Sportu i Rekreacji znajduje się nowoczesny zespół obiektów, w skład którego wchodzą: korty tenisowe z zapleczem socjalnym (7 boisk, w tym 4 oświetlone), boiska do siatkówki plażowej, boisko piłkarskie ze sztuczną murawą, stadion lekkoatletyczno-piłkarski z możliwością uprawiania wszystkich dyscyplin lekkoatletyki, nowoczesne obozowisko, Lega – hala widowiskowo-sportowa z pływalnią, plaża miejska z molo zakończonym drewnianą wieżą do skoków, kamienna półrotunda, skatepark, trasy biegowe w parku, w którym znajdują się ww. obiekty, oraz 12-kilometrowa trasa rekreacyjna wokół jeziora Oleckie Wielkie, tzw. Wiewiórcza Ścieżka. W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu sportowego znajdują się hotele i pensjonaty.
Atrakcje
Od jesieni 2012 roku w Olecku funkcjonuje hala widowiskowo-sportowa z pływalnią. W nowym obiekcie znajdują się m.in. pełnowymiarowe boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej, sala do fitness, sala do sportów walki, sala do squasha, bieżnia zakończona piaskownicą do skoku w dal i najwyższa w regionie ścianka wspinaczkowa (14 m)…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 13

 


TEKST: ALICJA MIESZUK
FOTO: URZĄD MIEJSKI W OLECKU