Reklama

Mistrzowski Aqua Lublin

Aqua Lublin działa od połowy października 2015 r. Jest to największy i najnowocześniejszy kompleks pływacki w Polsce Wschodniej. W ciągu pierwszych czterech miesięcy od otwarcia odwiedziło go ponad 143 tysiące osób

 

Charakterystyka obiektu

Centralną część Aqua Lublin stanowi basen olimpijski o długości 50 m, który można podzielić na 10 torów. Wyposażony jest w ruchome dno, dzięki czemu jest multifunkcyjny. Zaawansowana technologia niecki olimpijskiej pozwala podzielić ją na dwie części i rozegrać zawody na dystansie 25 m. Widzowie mogą obserwować popisy pływaków z trybun, na których znajduje się 2100 miejsc.

Wyjątkowy w skali kraju jest basen-kanał przepływowy z przeciwprądem do doskonalenia techniki pływania i badania wydolności.

W skład Aqua Lublin wchodzi również „Strefa wody”, czyli wodny plac zabaw dla dzieci, niecki z hydromasażem i urządzeniami napowietrzającymi, trzy zjeżdżalnie, dwie wanny jacuzzi, rwąca rzeka na zewnątrz obiektu i basen zewnętrzny. W nowoczesnym budynku mieści się także saunarium oraz siłownia ze strefą do treningu kardio i cross.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 22

 

TEKST | MOSiR Lublin
FOTO | Marcin Tarkowski – piximo.pl