Reklama

Nowość – tunelowa rynna przelewowa

Tunelowa rynna przelewowa jest niezwykle estetycznym połączeniem rynny typu fińskiego z typem Wiesbaden dolny. Konstrukcyjnie rynna przelewowa jest rynną fińską, jednak woda basenowa nie przelewa się górną krawędzią niecki, a zaraz pod nią. Dodatkowo, w przypadku dużej fali, nadmiar wody wpłynie górą do rynny przelewowej, nie rozlewając się na plażę i tym samym minimalizując straty wody. Kształtkę tunelową K807 można zastosować z systemową kształtką K701 do kratki 20 cm lub wykończyć samą rynnę za pomocą płytek, jak w przypadku standardowej rynny fińskiej, uzyskując pożądaną szerokość rynny.

Higieniczna i bezpieczna

Wymogi higieniczne mówią, że woda, która przedostanie się za rynnę przelewową, musi być odprowadzana do kanalizacji za pomocą odwodnienia liniowego lub też spustów punktowych. W przypadku dużej fali lub jednoczesnego wejścia sporej liczby użytkowników woda często przedostaje się za rynnę przelewową, a prawidłowy spadek skieruje wodę do kanalizacji. Co więcej, przelewanie się wody w punkcie niższym niż poziom plaży zminimalizuje rozchlapywanie się wody przez użytkowników wychodzących z basenu lub przebywających w pobliżu jego krawędzi. W trakcie użytkowania obiektu rozwiązanie to będzie generować oszczędności wody oraz ułatwiać utrzymanie czystości na plaży.

Co więcej, w przypadku plażowych płytek antypoślizgowych w klasie antypoślizgu B na sucho (wymagana klasa antypoślizgu na plażę basenową zgodnie z normą) część z nich w kontakcie z wodą może tracić właściwości antypoślizgowe, zwiększając niebezpieczeństwo poślizgnięć oraz mogących powstać w ich efekcie urazów. Mniejsza ilość wody rozchlapywanej na plażę może się bezpośrednio przyczynić do poprawy bezpieczeństwa użytkowników. Niemniej jednak w przypadku wykonywania nowych obiektów oraz remontów plaży warto zwrócić uwagę na to, czy proponowana płytka ma certyfikat antypoślizgu wskazujący klasę C na sucho, ale również na mokro. Norma wymaga klasy B, jednak, jak pokazuje doświadczenie wielu obiektów, jest ona często zbyt niska i powoduje, że zarządzający obiektami basenowymi muszą stosować dodatkowe środki zwiększające antypoślizgowość posadzki (co może się wiązać z zerwaniem gwarancji przez wykonawcę) lub maty antypoślizgowe (zwykle nieaprobowane przez lokalny sanepid, co z punktu widzenia bakteriologicznego wydaje się słuszne).

Jeszcze więcej korzyści

Dodatkowo asortyment SeraPool wykonany jest w 100% z porcelany, która jest ceramiką o najniższej porowatości i chłonności wodą bliską 0%. Produkty SeraPool wypalane są w temperaturze ponad 1100°C, przez co mają większą odporność i wytrzymałość niż płytki kamionkowe wypalane w temperaturze 300–400 lub nawet 800°C. Przekłada się to na łatwość utrzymania czystości. Dodatkowo glazurowane tunele odprowadzające wodę do rynny przelewowej mają gładką powierzchnię, co eliminuje możliwość osadzania się zabrudzeń.

sera_015

SeraPool Polska
tel.: 509 123 814
polska@serapool.pl
www.serapool.pl

serapool

 

 

 

 

TEKST I FOTO | Firma SeraPool Polska