Reklama

Pływalnia w Kórniku

Na fali

Kwestia wybudowania nowoczesnego obiektu sportowego przewijała się w dyskusjach mieszkańców Kórnika od lat. Sport i aktywny styl życia są w tym niewielkim mieście bardzo popularne, dlatego też w 2005 roku pojawił się pomysł stworzenia mieszkańcom warunków do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Dotychczas (poza szkolnymi salami gimnastycznymi) brakowało obiektów niezbędnych do uprawiania wybranych dyscyplin sportowych. Dzieci i młodzież z kórnickiej podstawówki, gimnazjum czy liceum miały prowadzone zajęcia wychowania fizycznego w niewielkiej, starej sali gimnastycznej, ale także w klasach i na korytarzu. Sala „namiotowa” znajdująca się przy gimnazjum była tylko chwilowym rozwiązaniem.
Ostatecznie, po zweryfikowaniu 12 prac konkursowych, wybrano zwycięski projekt kompleksu sportowego. Prace przy powstaniu i wykańczaniu Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu „Oaza” trwały niemal do dnia otwarcia. Uroczyste przekazanie burmistrzowi Kórnika pozwolenia na użytkowanie obiektów nastąpiło 12 listopada 2010 roku…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 10

 


TEKST: WOJCIECH KIEŁBASIEWICZ, ANNA ŁUCZAK
FOTO: KÓRNICKIE CENTRUM REKREACJI I SPORTU