Pływalnia w Nakle

Czysta przyjemnośćKryta pływalnia Naquarius w Nakle nad Notecią została oficjalnie otwarta 4 lipca 2012 roku po prawie trzech latach budowy i cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców gminy, lecz także powiatu nakielskiego i gmin ościennych.
W województwie kujawsko-pomorskim tylko kilka powiatów nie miało krytej pływalni. Wśród nich był również powiat nakielski. Umowę na opracowanie dokumentacji technicznej z firmą A.P.A. ARCHES s.c. z Poznania podpisano 14 sierpnia 2008 roku. W lutym 2009 roku uzyskano decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę krytej pływalni. W maju 2009 roku ogłoszono przetarg nieograniczony na realizację zadania – budowy pływalni. Wpłynęło siedem ofert, z których najtańsza była oferta Przedsiębiorstwa Wielobranżowego LECH z Bydgoszczy. Umowę z wybranym wykonawcą podpisano 18 sierpnia 2009 roku. Do realizacji zadania przystąpiono we wrześniu 2009 roku.

 

Początki
Początkowo projekt przewidywał (oprócz obiektu pływalni) budowę boiska sportowego i kortów tenisowych. Jednak plany uległy zmianie i zamiast boiska i kortów postanowiono dobudować zjeżdżalnię zewnętrzną. Projekt budowlano-wykonawczy na wykonanie dobudowy do krytej pływalni zjeżdżalni zewnętrznej opracowała firma A.P.A. ARCHES s.c. z Poznania, a wykonawcą (wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego) zostało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LECH z Bydgoszczy…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 12

 


TEKST: EWA SYTEK, KAMILA JERZAKOWSKA
FOTO: KAMILA JERZAKOWSKA, ZBIGNIEW KUBISZ