Reklama

Profesjonalna siłownia w OSiR to wymierne korzyści

Ośrodki sportu i rekreacji statutowo odpowiadają za krzewienie kultury fizycznej, propagują sport i aktywny tryb życia otwierając się na każdego użytkownika. W ostatnim czasie wiele ośrodków zyskało nową twarz – są duże, nowoczesne, posiadają zaplecze treningowe, pływalnie, lodowiska. Nie muszą nerwowo reagować na ruchy rynku komercyjnego. Są niezależne i same organizują przestrzeń każdej ze stref. Często jednak budżety przeznaczone na rozbudowę, rewitalizację, czy stworzenie od podstaw strefy przeznaczonej na siłownię/fitness są odwrotnie proporcjonalne do założeń i chęci kadry zarządzającej.

Duży potencjał

W OSiR-ach, przy wysokiej jakości stref „mokrych” i infrastrukturze towarzyszącej (korty, boiska, bieżnie), siłownia wyposażona w profesjonalny sprzęt z pewnością będzie dobrą inwestycją (można ją przeprowadzić w kilku etapach), przyniesie wymierne korzyści i zadba o komfort klientów. Obecni klienci OSiR-ów będą mogli za bardzo konkurencyjną cenę ćwiczyć w strefie fitness, a nowi, którzy pojawią się dzięki siłowni, z pewnością zaczną korzystać z basenów, kortów i boisk. Potencjał ośrodków jest ogromny:

  • stosunkowo niskie ceny usług i karnetów,
  • możliwość łączenia usług w karnecie (np. 10 × basen + 4 × siłownia lub w promocji 10 × basen + 1 × siłownia gratis), żeby zainteresować klientów nową formą aktywności,
  • możliwość pojedynczych wejść,
  • dostępność dla szerokiego grona odbiorców i różnych grup docelowych,
  • rozpoznawalna marka i stabilna pozycja,
  • kompleksowość i różnorodność usług,
  • rozbudowana infrastruktura towarzysząca.

Nie musi być drogo

Przez kilka ostatnich lat działalności GP Koncept, obserwowaliśmy rynek siłowni ośrodków sportu i z wieloma nawiązaliśmy współpracę. Chcemy wykorzystać posiadany potencjał w tym segmencie klientów i oferujemy właściwy rodzaj urządzeń pod kątem jakości i finansów. Nie ma znaczenia, czy jest to jedna maszyna na mięśnie nóg czy 40 maszyn z podziałem na strefy. To, czy obiekty publiczne na to stać, zależy w dużej mierze od operatywności osoby zarządzającej i możliwości finansowania, także rozłożonego w czasie, jeśli celem jest etapowe wyposażenie całego obiektu.

Zakup profesjonalnych, certyfikowanych, komercyjnych urządzeń oznacza ogromne koszty z punktu widzenia każdego budżetu. Z drugiej strony oszczędność na zakupie urządzeń z segmentu tych do użytku tzw. light commercial, czy domowego jest pozorna, ponieważ sprzęt nie jest w stanie poradzić sobie z intensywną eksploatacją. Podnoszenie atrakcyjności nie musi oznaczać rewolucji i wymiany całości wyposażenia. Każda zmiana czy udogodnienie odbije się szerokim, pozytywnym echem. Inwestycja w wyposażenie może odbywać się etapami, po kilka urządzeń – w odpowiedzi na potrzeby klientów czy możliwości budżetowe.

Przykładowe realizacje

Alternatywą dla nowych, komercyjnych urządzeń jest sprzęt wiodących marek po regeneracji, odnowiony i z gwarancją. Koszty zakupu są nieporównywalnie mniejsze – bez utraty na jakości, zazwyczaj stanowią one około 30–60% wartości urządzeń fabrycznie nowych tej samej klasy. Przedstawiamy przykładowe projekty zagospodarowania siłowni w oparciu o:

  • różną wysokość budżetu,
  • urządzenia po pełnej regeneracji z 12-miesięczną gwarancją.

1. 90 m2 powierzchni: 15 urządzeń w strefie kardio, 3 maszyny siłowe i strefa do treningu funkcjonalnego. Koszt całości: 145 tys. zł netto.

silka-0321

2. Powierzchnia: 130 m2. Kompletne wyposażenie siłowni (kardio + maszyny siłowe + wolne ciężary – nowe). Koszt całości: 160 tys. zł netto

silka-0322

silka-0323

O firmie

Spółka GP Koncept to odpowiedź na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku fitness w Polsce. Do działania zainspirowali nas ludzie najbardziej potrzebni szeroko rozumianej branży, czyli inwestorzy. Inwestor/zamawiający często kieruje się intuicją, a entuzjazm inwestycji opiera na swoich doświadczeniach jako klient klubu fitness. Konsekwencją takiego podejścia może być podjęcie niewłaściwych decyzji. Zaplanowane działania, choć są poparte wieloma artykułami z prasy branżowej, wrażeniami z niezliczonej ilości odwiedzonych obiektów oraz własnymi przemyśleniami, mogą okazać się nietrafione. Zakupiony sprzęt jest nie do końca właściwy, a koncepcja klubu mija się z oczekiwaniami klientów.

Żeby uwzględnić zarówno możliwości inwestora, jak i potrzeby użytkownika, zapewniamy bezpłatne konsultacje na każdym etapie realizacji zamówienia. W znaczący sposób wpływa to na oszczędność czasu i środków. Doradzamy, jak prowadzić projekt pod kątem rozwiązań budowlanych/architektonicznych. Szkolimy również kadrę odpowiedzialną za obsługę klientów odwiedzających siłownię.

Nasza praca bazuje zawsze na tym samym scenariuszu – od ogółu do szczegółu, od etapu planowania po efekt końcowy. Poruszamy się w dostępnym budżecie i jesteśmy w stanie zrobić użytek nawet ze skromnych środków. Doradztwo, planowanie, aranżacja, serwis i szkolenia to nasza wartość dodana.

Wybrane realizacje:

silka-0324

 

TEKST I FOTO | Firma GP Koncept