Szafki to też ESOK, czyli nieco szerzej o prawdziwym systemie online i maksymalnej szczelności

Z problemem szarej strefy na basenach, w aquaparkach, obiektach spa i innych obiektach sportowych boryka się znaczna część zarządzających. W tym miejscu z pomocą powinien przyjść nowoczesny system ESOK, który nie tylko zapewni szybką i profesjonalną obsługę, szereg narzędzi umożliwiających zarządzanie, lecz także – a może przede wszystkim – zagwarantuje maksymalną szczelność.

Nie jest żadną tajemnicą, iż system ESOK jest elementem niezbędnym do efektywnego i profesjonalnego zarządzania obiektem. Jest to również miejsce pierwszego bezpośredniego kontaktu z klientem, dlatego niezmiernie ważne jest, aby system działał szybko, stabilnie i niezawodnie. O tym raczej nie trzeba nikogo przekonywać.

Nieco inaczej ma się sprawa systemu sterowania szafkami w kontekście systemu ESOK. Wielokrotnie spotykamy się z sytuacją, gdzie system szafek był traktowany jako rzecz odrębna i niepowiązana bezpośrednio z elektronicznym systemem obsługi klienta.

Jak wynika z analiz oraz opinii naszych klientów – system ESOK niewspółpracujący online ze sterownikami szafek to nieszczelność i duże pole do nadużyć. Daje to bowiem możliwość wydania transpondera „z szuflady”, bez zarejestrowania transakcji. Zamek szafkowy pracujący w trybie offline w takim przypadku będzie się dało otworzyć, czyli możliwy będzie niekontrolowany wstęp.

Lekarstwem na taki stan rzeczy jest funkcjonowanie sterowników szafkowych online we współpracy z oprogramowaniem ESOK, co daje faktyczną gwarancję szczelności.

Podczas rejestrowania transakcji pasek z transponderem jest aktywowany w systemie i dopiero wtedy posiada uprawnienie do otwarcia szafki. Odbywa się to poprzez otwarcie transakcji i zbliżenie transpondera do czytnika personalizacyjnego. Dokładnie tak jak przy standardowej procedurze sprzedaży wejścia na basen. Taki mechanizm nie tylko uszczelnia system, lecz także umożliwia weryfikację zajętości szafek online. Aktywowanie odbywa się automatycznie i jest to działanie nieodczuwalne dla klienta ani obsługi.

System online doskonale sprawdza się również w przypadku zajęć grupowych, szkół itp. Nawet jeśli przy wejściu nie jest pobierana gotówka, kasjer ma obowiązek zarejestrować wejście klienta, czyli zbliżyć transponder do czytnika, rejestrując transakcję w systemie. Daje to zarządzającemu obiektem kompletne i faktyczne dane dotyczące ilości wejść i czasu przebywania.

Jako firma BASE System jesteśmy producentem profesjonalnych systemów ESOK pracujących w całości online. Głównymi założeniami przy projektowaniu oprogramowania i nowoczesnych rozwiązań sprzętowych były szczelność, niezawodność i komfort obsługi. Dokładnie te założenia były kluczowe przy uruchamianiu systemów ESOK współpracujących online ze sterownikami szafek KDS32 produkcji BASE System.

Opisana wyżej funkcjonalność odpowiada dostarczanemu przez nas systemowi ESOK z oprogramowaniem Xsol oraz sterownikom szafek KDS32.

Kontynuując temat możliwości dostarczanego systemu, należy również wspomnieć o intuicyjnym i niezawodnym module sprzedażowym oraz funkcjonalnościach dodatkowych, jak moduł gastronomii, sklepiku, sprzedaży online, wirtualnym portfelu czy wreszcie możliwości integracji z systemem parkingowym.

Parking z wolnymi miejscami postojowymi z roku na rok przestaje być standardem, a staje się luksusem. Warto taki luksus swoim klientom zaoferować, a z pewnością zostanie to docenione. Już kilka lat temu, reagując na potrzeby rynku, stworzyliśmy system parkingowy zintegrowany z dostarczonym systemem ESOK i oprogramowaniem Xsol, który pozwala zaproponować klientom przywilej darmowego parkowania, jednocześnie ograniczając do minimum parkowanie pojazdów niepożądanych. Można również skorzystać z drugiego scenariusza i uczynić parking istotną częścią generowanego przychodu. Korzystanie jednocześnie z systemu ESOK i systemu parkingowego produkcji BASE System daje nieporównywalnie większe możliwości i wygodę użytkowania niemożliwą do osiągnięcia w przypadku systemów działających odrębnie.

System parkingowy możemy rozpatrywać jako istotne źródło dodatkowego przychodu, a także jako narzędzie czyniące z parkingu przywilej dla klientów obiektu. Odpowiedni wybór scenariusza przełoży się na wymierne korzyści w zakresie osiąganych przychodów oraz większego zadowolenia klientów.

Usprawnienie i przyspieszenie obsługi klienta, niezawodność i intuicyjna obsługa to atrybuty, które niewątpliwie możemy przypisać do modułu kasowego oprogramowania Xsol. System został zaprojektowany z myślą o obsłudze monitorów dotykowych, co znacząco przyspiesza i ułatwia obsługę.

Poza podstawowym modułem kasowym firma BASE System daje do dyspozycji moduły obsługi magazynu, gastronomii, sklepiku, a także niezwykle istotny moduł sprzedaży internetowej działający na podobnej zasadzie jak współtworzony przez nas portal e-skipass.pl.

Uzupełnieniem i swojego rodzaju zaznaczeniem ogromnych możliwości dostarczanego przez nas systemu ESOK jest moduł wirtualnego portfela.

Wirtualny portfel to możliwość sprzedaży biletów / karnetów przez hotele, biura turystyczne czy dowolne podmioty współpracujące przy pomocy dedykowanej aplikacji WWW. To możliwość znaczącego zwiększenia przychodów i zdywersyfikowania sprzedaży, a także znacznie większe możliwości marketingowe. Proste, bardzo wygodne, a przede wszystkim niesłychanie skuteczne.

To wszystko sprawia, że dysponujemy bardzo zaawansowanym i niezawodnym, a zarazem przyjaznym systemem ESOK, który doceniło już kilkuset klientów w Polsce i Europie.

W razie potrzeby konsultacji służymy fachową wiedzą, a także proponujemy spotkanie w miejscu instalacji.

Autor jest doradcą techniczno-handlowymw firmie B.A.S.E. System.

B.A.S.E. System
Nawojowa Góra, ul Nawoja 1
32-065 Krzeszowice
tel./ faks: 12 257 90 25/26
biuro@basesystem.pl
www.basesystem.pl

basesystem

 

 

 

 

TEKST | Dariusz Kiczek
FOTO | Archiwum Firmy B.A.S.E. System