ICSiR w Józefowie

Duży sukces w małym mieście

Przez 40 lat istnienia Józefowa sprawy sportu i rekreacji były spychane na margines. Władze lokalne nie wykazywały zainteresowania inwestowaniem w rozwój infrastruktury sportowej i stworzeniem warunków do czynnego uprawiania sportu, nawet w formie amatorskiej.

Dopiero pod koniec XX wieku wraz z nowymi władzami pojawiły się koncepcje dostosowania miasta do potrzeb mieszkańców i stworzenia im warunków do aktywnego spędzania wolnego czasu. Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie zostało utworzone w formie zakładu budżetowego uchwałą Rady Miasta z 21 września 2001 roku.

 

Po konsultacjach społecznych projektu centrum sportowo-edukacyjnego znalazło się wielu przeciwników tej idei, którzy twierdzili, że miasto nie potrzebuje żadnych inwestycji o charakterze sportowym, gdyż nie zdoła samodzielnie sfinansować inwestycji. Wskazywano również możliwość poważnych problemów z uzyskaniem środków na bieżącą eksploatację obiektów. Szczególnie budowa pływalni budziła szereg kontrowersji, gdyż nawet pobliski czterdziestotysięczny Otwock, który przez około 20 lat planował rozpoczęcie inwestycji na tym polu, nigdy nie był w stanie jej rozpocząć. Władze Józefowa zrealizowały jednak swoje plany. W listopadzie 2001 roku została uruchomiona pływalnia, a rok później hala sportowa z kompleksem boisk zewnętrznych…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 6 (listopad 2010 – luty 2011)

 


TEKST: PIOTR GĄSZCZ
FOTO: ICSiR W JÓZEFOWIE