Modernizacja strefy saun i spa w obiekcie basenowym, jako element zwiększający przychód

Park Wodny Koszalin, usytuowany u podnóża Góry Chełmskiej, to nie tylko obiekt z ciekawą lokalizacją, lecz także szerokim wachlarzem usług. Główną misją aquaparku jest propagowanie zdrowego stylu życia

 

Aquapark ma rozbudowaną strefę saun, basen sportowy z szerokimi torami pływackimi, strefę rekreacyjną, w której skład wchodzą baseny i zjeżdżalnie wewnętrzne oraz zewnętrzne wraz z dodatkowymi atrakcjami wodnymi. Odbywają się tu też lekcje nauki pływania i różnego rodzaju zajęcia aquafitness, z których mogą korzystać również osoby starsze, niemogące np. z przyczyn zdrowotnych uprawiać innych sportów.

Strefa saun

Strefa rekreacji i basen sportowy są strefami sportu, zabawy i rekreacji, tłumnie odwiedzanymi przez młodzież, rodziny z dziećmi i seniorów. Natomiast strefa saun w połączeniu z Małym spa, czyli strefą wellness, to miejsca, gdzie można zadbać o ciało i duszę. Ponieważ od pierwszego dnia działalności dążono do jak najwyższego stopnia zadowolenia klientów, szybko zauważono, że jest bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu wypoczynek. I właśnie dlatego zdecydowano się na intensywny rozwój oferty w tym kierunku. Obecnie strefa saun w Parku Wodnym Koszalin to kilkanaście rodzajów saun i łaźni parowych, misy jacuzzi, słoneczna łąka, na której, korzystając ze specjalistycznych lamp, można poczuć się jak na prawdziwej łące, a także groty: solna i lodowa, wypoczywalnia oraz taras zewnętrzny. Dużym zainteresowaniem cieszą się rodzinne pobyty w grocie solnej, z której zalet, w wyznaczonych godzinach, mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

W strefie saun, klienci mogą zażywać zdrowotnych kąpieli saunowych i relaksować się przy nastrojowej muzyce w miłej atmosferze. Ważnym elementem funkcjonowania tej strefy są rytuały saunowe prowadzone przez saunamistrzów, które urozmaicają pobyt w saunarium. Rytuały od samego początku cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, ale był kłopot w postaci ograniczenia liczby uczestników jednego seansu. Często chętnych było znacznie więcej niż miejsc siedzących w saunie. Dlatego też w ubiegłym roku, czyli w drugim roku działalności aquaparku, zdecydowano się na powiększenie sauny do rytuałów. W tej chwili sauna może jednorazowo pomieścić około siedemdziesięciu miłośników saunowania, a przy tym znacznie poprawił się komfort uczestnictwa w seansach (poprzednio była to liczba czterdziestu osób, które w jednym czasie mogły korzystać z rytuału saunowego). Kolejną inwestycją, która była podyktowana podniesieniem komfortu klientów, było zamontowanie ruskiej bani, z której korzystają klienci preferujący mocne wrażenia.

Efektem obu modernizacji jest bardzo wysoki wskaźnik odwiedzalności saunarium Parku Wodnego Koszalin. Ze statystyk wynika, że w okresie jesienno-zimowym klienci wykupujący dostęp do tej strefy to 40 procent wszystkich klientów. Wniosek nasuwa się sam: jest to bardzo ważna grupa docelowa. Dalszy rozwój i rozbudowa saunarium jest wręcz konieczny dla utrzymania wysokiego standardu świadczonych usług.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 30

 

TEKST | Monika Tkaczyk

FOTO | Archiwum Zarząd Obiektów Sportowych Spółka z o.o. w Koszalinie