Wrocławski Park Wodny

Klient naszym szefem

Obiekt położony jest w ścisłym centrum Wrocławia, w pobliżu Dworca Głównego PKP i PKS, w niewielkiej odległości od rynku i najważniejszych tras komunikacyjnych miasta.

Wrocławski Park Wodny Spółka Akcyjna została zawiązana 18 października 2004 roku i powołana w celu prowadzenia działalności gospodarczej, w szczególności działalności związanej z upowszechnianiem sportu, krzewieniem kultury fizycznej, działalności rekreacyjnej i promocyjnej, w tym na rzecz społeczności lokalnej oraz samorządu terytorialnego, ważnej dla rozwoju Gminy Wrocław. Całość udziałów w spółce ma Gmina Wrocław. Budowa rozpoczęła się w maju 2005 roku i trwała do lutego 2008 roku. Obiekt został udostępniony klientom 16 lutego 2008 roku.

 

Własne źródło energii
Wrocławski Park Wodny ma zamknięty obieg wody – oczyszczanej, uzdatnianej i ozonowanej najnowocześniejszymi metodami. Energia wyprodukowana przez silniki na paliwo gazowe jest zużywana na potrzeby własne obiektu, a nadwyżka (wyprodukowana zwykle w godzinach nocnych) sprzedawana do koncernu energetycznego na podstawie udzielonej koncesji i podpisanej umowy…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 5/2010

 


TEKST I FOTO: WROCŁAWSKI PARK WODNY